Karta kredytowa na wakacje – bezpieczny i wygodny środek płatniczy

karty kredytowe na wakacjeJeśli dysponujesz środkami finansowymi na wymarzony urlop zapłać za niego kartą kredytową. W takim przypadku masz do 54 dni na spłatę zadłużenia bez odsetek, w tzw. okresie bezodsetkowym. Możesz się zastanawiać, po co płacić kartą kredytową skoro masz gotówkę na wyjazd? Sprawdź najlepszy najlepsze karty kredytowe i dowiedz się co zyskujesz.


 

Płacąc kartą zyskujesz niemal bezpłatne, w przypadku spłaty całości zadłużenia w okresie bezodsetkowym, ubezpieczenie transakcji, ograniczające ryzyko związane z niewypłacalnością biura podróży i gwarantujące zwrot całości wpłaconych pieniędzy, nawet w przypadku bankructwa touroperatora. Płacimy za podróż kartą kredytową i w ciągu 54 dni spłacamy całość zadłużenia na karcie. Proste i bezpieczne, a jedynym, niewielkim kosztem jest prowizja od transakcji bezgotówkowej.

 

Gwarancje ubezpieczeniowe biur podróży najczęściej wystarczają jedynie na pokrycie kosztów powrotu turystów do kraju. Nawet, jeśli środków wystarczy na pokrycie kosztów transferu, zwykły turysta jest na szarym końcu listy wierzycieli. W ostatnich latach średnia wysokość wypłaconych odszkodowań dla osób, które pomimo opłacenia podróży nawet nie wyruszyły na wakacje, to tylko kilkanaście procent. Czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy sięga niejednokrotnie kilkunastu miesięcy.

 

W takim przypadku najlepszym zabezpieczeniem jest płatność kartą kredytową, która umożliwia skorzystanie z tak zwanej usługi chargeback. Możliwość skorzystania z reklamacji przysługuje głównie osobom, które nie rozpoczęły wypoczynku, zapłaciły kartą kredytową za usługę, której nie otrzymały. I właśnie ten fakt upoważnia Nas do wystąpienia do banku o zwrot wpłaconych środków finansowych. Wystarczy udokumentować, że opłacona kartą kredytową usługa nie została zrealizowana. Procedura jest czasochłonna, ale trwa do kilkunastu tygodni, a nie miesięcy, wypłacona kwota jest dużo bardziej satysfakcjonująca niż marne kilkanaście procent.

 

Wybierz najlepszą kartę kredytową już teraz »

 

Możesz również sprawdzić najlepsze karty kredytowe w naszym rankingu – TOP10 karty kredytowe.

 

Dodatkowo, jeśli wybierasz się na wakacje zagraniczne, karta kredytowa jest wygodnym i bezpiecznym środkiem płatniczym, nawet w najbardziej egzotycznych krajach świata zapłacisz w sklepach czy restauracjach lub wypłacisz gotówkę, dzięki kartom kredytowym Visa czy MasterCard.